Diecézní zpravodaj OKNO 11/2015

OKNO1115Ostrava - Atmosféru Svatohubertské pouti na Bílé v Beskydech zachycuje listopadová obálka diecézního zpravodaje OKNO.

Časopis bude k dispozici ve farnostech ostravsko-opavské diecéze již v neděli 8. 11.

Tématem čísla je Národní eucharistický kongres, který má pokračování v zakládání modlitebních společenství Eucharistická hodina.

Diecézní zpravodaj OKNO 10/2015

Ostrava - OKNO1015aAktuální vydání diecézního zpravodaje OKNO představuje na obálce novou podobu ostravské katedrály včetně dokončeného interiéru. O uložení vzkazu pro příští generace do věží, které se otevřou až při příští opravě, informujeme ve zpravodajské části časopisu.

Diecézní zpravodaj OKNO 9/2015

OKNO0915Ostrava – V kostelích farností ostravsko-opavské diecéze se tento víkend objeví nové číslo diecézního zpravodaje OKNO, který vychází po své prázdninové přestávce. Obálku vydání na měsíc září tvoří fotografie ze 7. pouti tří národů na Trojmezí, na kterou v sobotu 22. 8. dorazily tisíce poutníků z České republiky, Slovenska a Polska.

Diecézní zpravodaj OKNO 7-8/2015

OKNO0715Letní vydání diecézního zpravodaje OKNO nabízí hned na začátku prázdnin zprávy, informace o akcích i tipy na poutě nebo duchovní četbu. Obálku vyladěnou do červené barvy vyplnily fotografie z kněžského a jáhenského svěcení, která letos proběhla v opavské konkatedrále.

Diecézní zpravodaj OKNO 6/2015

OKNO0615Aktuální vydání diecézního zpravodaje OKNO informuje o událostech, které se v ostravsko-opavské diecézi staly v uplynulém měsíci. Květen bývá tradičně bohatý na celodiecézní události. Po pouti rodin, následuje vždy pouť kněží a během mariánského měsíce se setkávají také pracovníci Charit. Tentokrát zavítali do Jablunkova k sestrám alžbětinkám. Jak se Diecézní pouť Charit vydařila, si přečtete v rubrice věnované této neziskové organizaci. Titulní strana připomíná další událost, která se dotkla většiny diecéze. Do Noci kostelů 2015 se zapojilo celkem 152 kostelů.

Diecézní zpravodaj OKNO 5/2015

okno0515Ostrava – Květnové vydání diecézního zpravodaje OKNO se nese ve skautském duchu. Na 70 let od poprav svých kamarádů vzpomínají poslední dva žijící zakladatelé kamenné mohyly na Ivančeně. Místo, kam každý rok okolo svátku svatého Jiří míří tisíce skautů a skautek z celé republiky i ze zahraničí. Také letos sloužit biskup Lobkowicz nedaleko památníku mši svatou pod širým nebem.

Diecézní časopis OKNO 4/2015

OKNO0415Dubnové vydání diecézního zpravodaje OKNO má obálku ve zlatavém odstínu. Na titulní straně se ohlíží za 25 lety své biskupské služby pastýř diecéze Mons. František Václav Lobkowicz. O biskupské službě hovoří také v tematickém rozhovoru uvnitř čísla.

Hlavním zpravodajským tématem je březnové diecézní setkání mládeže BISCUP, které do Místku přilákalo více než 500 teenagerů z celé ostravsko-opavské diecéze.

Jste zde: Home Časopis OKNO