Fulnečtí v adventu připraví "nocleh pro Marii a Josefa"

Fulnek - Letos v adventu si ve Fulneku už potřetí bychom připomenou putování Panny Marie a sv. Josefa po Betlémě osobitým způsobem. Po celý advent bude po domácnostech putovat obraz Svaté rodiny, u nějž se pak budou dané rodiny modlit. Farnost tím chce s připomínkou na událost starou 2000 let, kdy byla Panna Maria nucena porodit svého Syna ve chlévě, vyjádřit, že za dveřmi jejich členů by Svatá Rodina místo našla.

Takto o celé akci píší na svých stránkách:

Ježíš se narodil ve chlévě, protože Marie a Josef nenašli nikoho, kdo by je pustil pod svou střechu. Na připomínku této události si po dobu adventní budeme posílat a společně se v rodinách modlit. Chceme tím vyjádřit, že u nás by místo našli.

Z rodin, které budou mít zájem se zapojit, vytvoříme řetěz. Vybraná rodina večer přinese obraz Svaté rodiny do dalšího domu ve farnosti a tam se všichni společně pomodlí. Obraz pak v domě zůstane do dalšího dne, kdy jej opět přenesou o dům dál.

Smyslem je navštívit a přijmout návštěvu, spojit se v modlitbě. Letos bychom rádi vyzvali i lidi, kteří žijí sami a rádi by se zapojili.

Jste zde: Home Zprávy Poslední zprávy Fulnečtí v adventu připraví "nocleh pro Marii a Josefa"